Najlepszy prezent na gwiazdkę

W dzisiejszych czasach kupno trafionych prezentów to nie lada sztuka. Tradycyjne skarpetki raczej nikogo już nie cieszą, elementy wyposażenia wnętrz mogą nie pasować do wystroju domu a ubrania po prostu nie odpowiadać gustom obdarowanego. Uniwersalna i od lat sprawdzona metoda to zakup książki.

Jaka książka dla kogo?

Dobrze jest znać czytelnicze preferencje osób, które planujemy obdarować książką. Jeśli jednak nie wiemy co dokładnie lubi każdy z członków naszej rodziny warto jest skorzystać z pewnych sprawdzonych metod. Chyba każdy dorosły ucieszy się z dobrego kryminału, jeśli wiemy, że nasza koleżanka ma duszę romantyczki warto zaryzykować zakup tomiku poezji. Siostra, która na co dzień ma niewiele czasu dla siebie raczej nie pogardzi dobrym romansem, który choć na chwilę oderwie ją od szarej codzienności. Gdy znamy upodobania osoby, której chcemy kupić książkę wybór jest dużo prostszy. Należy jednak pamiętać, że osoba lubiąca na przykład poradniki, może mieć ich już kilka na swojej półce. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie zakup nowości. Wchodząc do księgarni możemy poczuć się przytłoczeni ogromem wyboru jaki na nas czaka. Jeśli sami nie jesteśmy ekspertami w rodzaju książek jaki chcemy kupić, dobrze jest zdać się na preferencje innych czytelników. W każdej księgarni znajdziemy półkę z bestsellerami. Taki zakup da gwarancję, że wybrana książka prezentuje sobą wysoki poziom.

 

Książki dla najmłodszych

Książka będzie również idealnym prezentem gwiazdkowym dla dzieci. Producenci i wydawcy dbają, żeby na półkach już najmłodszych dzieci nie zabrakło dostosowanych do ich wieku książeczek. Maluszka możemy obdarować wodoodporna książeczką do kąpieli, która zajmie jego uwagę i pomoże rodzicom przy tej codziennej czynności. Inną opcją są czarno białe książeczki dla niemowląt. Również dla starszych dzieci wybór jest ogromny. Na półkach księgarni znajdziemy barwnie ilustrowane opowieści, poradniki małego majsterkowicza, czy też wyklejane książeczki dla małej księżniczki. Dobra książka ucieszy nie tylko dzieci, ale i rodziców. Często mówi się, że dzieci mają dosłownie wszystko. Książka nie tylko edukuje, ale również pobudza wyobraźnię i chęć poznawania świata.

Dlaczego książka?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Dobra książka przenosi nas do innego świata, uczy, radzi, spełnia marzenia. Przy tym wszystkim nie zajmuje dużo miejsca, nie jest bardzo droga i ucieszy każdego. Nawet  jeśli osoba przez nas obdarowana na co dzień nie czyta zbyt wiele, na pewno chętnie zabierze ją ze sobą w długą podróż pociągiem czy na wycieczkę. Taki prezent nie jest bardzo zobowiązujący, ale każda osoba obdarowana na pewno go doceni.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *